פינה אמנותית מגזין החוויה הישראלית

שבוע העיצוב בחולון

שבוע העיצוב חולון 2015 יתקיים בחוה"מ פסח בתאריכים 5-9 לאפריל עם מגוון אירועים ותערוכות לכל המשפחה.
07.02.2015

העיר חולון מציינת השנה 75 שנים להיווסדה. שבוע העיצוב חולון, המתקיים בפעם החמישית הוא חלק מחזון העיר להוות מוקד לאומי לעיצוב וכן זירה בינלאומית לחדשנות בתחום זה. מוזיאון העיצוב חולון אשר יציין בחודש מרץ חמש שנים להקמתו, יציג בשבוע העיצוב שתי תערוכות חדשות ומקוריות, ותצוגה מתוך אוסף המוזיאון. בגלריות העירוניות ברחבי העיר יתקיימו תערוכות עיצוב וכן תוצג תערוכת סאונד ייחודית במרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית בעיר, ותערוכות חדשות במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס. המכון הטכנולוגי, HIT, יקיים גם השנה פעילות ייחודית בשבוע העיצוב ובמתחם המדיטק יתקיימו פעילויות עיצוב מגוונות לקהל הרחב.

"שלוש בחמש" במוזיאון העיצוב חולון:

"רעיון מגירה" של חברת אלסי (ALESSI) מאוסף מוזיאון אלסי: התערוכה היא הזדמנות יוצאת דופן להצצה אל מאחורי הקלעים של החברה. יוצגו בה מעל ל-50 דגמים, שתהליך הפיתוח שלהם נעצר לפני שהגיעו לקו הגמר. מדובר בדגמים של המעצבים והאדריכלים הטובים והמפורסמים בעולם. לצד כל דגם יוצגו סקיצות והדמיות מתוך שלבי הפיתוח וטקסט המתאר את תהליך העבודה, משלב הפנייה או היזמות ועד לרגע בו מחליטים החברה או המעצב, לעצור את תהליך הפיתוח ולהקפיא את הרעיון.נקודת המבט הייחודית של התערוכה חושפת את החלק הפחות מסחרי של מוזיאון אלסי ואת המנגנון הפנימי שבלב אחד ממותגי העיצוב המובילים בעולם.

"שרפרפים" של יעקב קאופמן: בתערוכה יוצגו מעל 300 שרפרפים מתוך 450 פריטים שנוצרו בסטודיו של קאופמן בשני העשורים האחרונים. קאופמן מציע לצופה חשיפה למהלך העיצוב, ללא עריכה. מעין כתיבה אוטומטית של חפצים בתלת מימד, והימנעות מודעת מבחירה מיון או צמצום. במבט נוסף מתגלה לעין מארג מפורט ומרתק של ערכי עיצוב.

"מתבנית לשבר" תצוגה מתוך האוסף, של סטודיו קאהן: תצוגה זו מתארת תהליך פיתוח מלא ושלם שנעשה בחמש השנים האחרונות, של שלושה חפצים מוכרים: מלחיה, שרשרת וקערת פירות.תצוגה קטנה זו תציג על ציר זמן אחד את כל שלבי הפיתוח: ממודל ראשון דרך מודל מודפס, תבניות גבס ראשונות, תבניות סופיות ועד מתקני ייבוש ייחודיים ויציקות מעורבות - לצד טקסטים, סרטים ושרטוטים.

התערוכות מציגות כל אחת בדרכה את אחד התהליכים המרתקים בעולם העיצוב – תהליך העריכה שעובר חפץ כשהוא עושה את דרכו מהסקיצה הראשונית ועד לתצורתו הסופית.

התערוכות יוצגו בין התאריכים 25/3/15 – יוני 15 במסגרת שבוע העיצוב חולון ולאחריו.

בגלריות שברחבי העיר יתקיימו התערוכות הבאות:

בגלריית המשכן בית מאירובתוצג התערוכה "ביקור הצעצועים". בתערוכה זו יוצגו צעצועי ילדים בהם שיחקו ילדים בעשורים הראשונים של המדינהלצד צעצועים חדשים המבטאים כמיהה נוסטלגית אשר חלקם אף קיבלו השראה מהצעצועים הישנים.

בגלריית החווהיציג המעצב ואמן המחזור רונן וסרמן את התערוכה "איש הפח". מתוך אמונה פנימית בחשיבותו של המחזור, יוצר רונן אמנות שימושית מחלקי רכבים ישנים. פיסות המכוניות החלודות אותן הוא "מציל" הופכות תחת ידו, בעבודה שהוא מגדיר כבין פחחות למסגרות, לרהיטים מפתיעים, מהוקצעים ומושלמים.

תערוכת חוצות דב הוז – "הצבע השמיני". תערוכת איורים ושירים מתוך ספרי השירה של המשוררת שלומית כהן אסיף. איוריה של ענבל לייטנר עליהם הרקמה העדינה של אלינה זשקביצ'ה בשילוב שיריה המרגשים של שלומית כהן אסיף , מסמנים את קו התפר בין היש לבין האין, בין למה שאסור ובין מה שמותר, ומבקשים להציע את מה שכמעט נוגע בחוטם אבל טרם התגלה.

בגלריית "חנקין"תתקיים התערוכה "משחקים קונקרטיים" בה תציג האמנית והמעצבת שרון פזנר עבודות מבטון בשילוב חפצים שונים שהיא מוצאת וממחזרת: מסמרים, ברגים, אומים, קופסאות סרדינים, שאריות עץ ועוד, כאשר הנושא המשותף לכל העבודות הינו נושא המשחקיות. כך למשל יוצגו עבודות שנראות כמו משחקים או צעצועים קיימים כמו רכבים קטנים או קוביות משחק גדולות, עבודות הכוללות יציקות בטון של משחקים קיימים כגון דמויות מחשב, רובוטים ולגו.

"HIT יוצא למוזיאון" הינו פרויקט ייחודי של המכון הטכנולוגי חולון לרגל שבוע העיצוב בחולון. בפעילות ייחודית להם מגיבים הסטודנטים לתערוכות המוצגות במוזיאון, תוך שהם פורצים את גבולות המוזיאון הבנויים ובכך מותחים את חוויית העיצוב אל החלל שמחוץ. נקודת המבט החדשנית והבועטת של הסטודנטים והעבודות המגוונות, מאפשרות לקהל הרחב לצד הקהל המקצועי לפגוש נקודת מבט חדשה וצעירה של עולם העיצוב, במקומות שלא נחשבים כגלריות במובנם הקונבנציונאלי.

במרכז הישראלי לאמנות דיגיטליתבשכונת ג'סי כהן בחולון מוצגת תערוכת הסאונד "קומפוזיציה לשתי קומות ומסדרון" מאת אמנון וולמן. וולמן, פרופסור למוזיקה ומלחין מוזיקה ניסיונית הפעיל מתחילת שנות השמונים, יצר קומפוזיציה המשלבת חלקים מעבודות סאונד קודמות לצד סדרות חדשות שיצר במיוחד עבור התערוכה. עבודות הסאונד כוללות בין היתר: טליתות, מדי צבא, קרשים, אזיקים, ספרים, מבצעים חיים. שילובם של כל עבודות הסאונד יחדיו מהווה יצירה זמנית אחת שלמה המתפקדת ונשמעת במקביל בכלל חללי המרכז.

המוזיאון הישראלי לקומיקס ולקריקטורה בחולון יציג במהלך שבוע העיצוב חולון:

קווים אדומים –שעטת הבחירות ושעתה של הקריקטורה, הכוללת אוסף של עיתונים יומיים ושבועיים שפורסמו בארץ מאז פיזור הכנסת בדצמבר ועד לבחירות עצמן. הצופה מוזמן לסקור את שעטת ההיסטוריה הקצרה של החודשים האחרונים, ולבחון את מקומה של הקריקטורה בזמנינו אנו.

תצוגה מתוך עבודותיו של יהושע (ג'קי גקסון) זוכה פרס עיפרון הזהב לשנת 2015. ג'קי זכה בפרס בזכות עבודתו לאורך השנים לקידום הקריקטורה בארץ, בזכות הישגיו כאומן וכעורך. עבודתו הידועה ביותר של ג'קי, הינה כמובן המדור השבועי "הציור השבועי לילד": בקו הבוטח, תוך שימוש בשחור לבן בלבד, הפכו ג'קי והמדור לטקס של ממש, הכולל חיפוש, מתח, וגם לא מעט פעמים הפניות לאירועי השעה, השייכים ל'עולם המבוגרים'.

יניב שמעוני –קווים לדמויותיו מזמינה את הקהל לביקור בחדר העבודה של המאייר. התערוכה מלווה את היוצר בשלבי העבודה על עיצוב דמויות שונות, משלב הסקיצות ובניית הקונספט ועד הפקות תלת ממדיות בעולם האמתי. התערוכה בוחנת את האתגרים החזותיים והתוכניים שמאפייני טקסט שונים מציבים בפני האמן, מגלה מקורות השראה ומציגה התכתבויות אמנותיות עם יצירות שונות.

שמוליק מצייר את:שמואל כץ מצייר אומנות. בתערוכה זו, הכוללת שתי סדרות אשר מעולם לא הוצגו לקהל הרחב, אנו עדים להתפתחותו של שמואל כץ כאמן, אמן בעל תפיסת עולם רחבה ומכלילה, שלא הבדילה בין אסכולות, דיספילינות, תקופות היסטוריות וחשיבות תרבותית בחיפושו אחר מקורות השראה.

פורום עיצוב ישראל-איטליהיממש את החלק הבינלאומי והמקצועי של שבוע העיצוב חולון, במפגשי עיצוב ובכנס מקצועי בינלאומי "מזון למחשבה" בהשתתפות מעצבים איטלקיים וישראלים שיעסוק בנקודות החיבור שבין אוכל לעיצוב. בין המשתתפים גיטאנו פשה, רון ארד ועורכי עיצוב מובילים. הפורום יערך השנה לפני חג הפסח ב25-26.3, בשיתוף שגרירות איטליה בתל אביב ולשכת המסחר והתעשיה ישראל-איטליה.


אהבת את הכתבה? שתף את חבריך ברשתות החברתיות
        
פינה אמנותית החוויה הישראלית
פרויקט "גן סיפור" בחולון חוגג כ-50 גנים המשלבים ספרות ילדים ופיסול סביבתי ברחבי העיר פרויקט
המילה "תפן" היא עברות של שם המקום "ח'רבת אל-תפיניה", מקום שפעם היה חורבה מקומית וכיום – המוזיאון הפתוח בתפן - גן תעשייה רחב ידיים שעל... המוזיאון הפתוח בתפן
ערב סליחות וניגונים - תפילת נשים מרוממת ומרגשת וטקס הפרשת חלה בשילה הקדומה – מקום המשכן - 17.9.14 תפילת חנה
מוזיאון הילדים בחולון מציע שתי פעילויות ייחודיות לרגל החג, בנוסף לסיורים במסלולי המוזיאון המודרכים ובתערוכות הייחודיות סוכות במוזיאון הילדים בחולון
התזמורת האנדלוסית יופיעו בקונצרט "פלמנקו תור הזהב" ביום חמישי 28.8, תחת כיפת השמיים. הכניסה ללא תשלום! התזמורת האנדלוסית בקונצרט
אירועי "מחולוהט" 2014 יתקיימו הקיץ בין התאריכים 29 ביוני – 31 באוגוסט במרכז סוזן דלל. במסגרת האירוע יעלו הלהקות והיוצרים את עבודותיהם... מחולוהט 2014
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
מועדון חברים
רוצה לקבל את הניוזלטר המרהיב של ישראל טרוולר - החוויה הישראלית?
 
© כל הזכויות שמורות ל-israelTraveler תוכנה לצימרים   |   פרסמו אצלנו   |   צור קשר   |   אודות החברה  |   תנאי שימוש   |   מפת האתר