לינות שטח בנגב והערבה

ישראלים רבים מיצו את סצנת החופשה הישראלית המקובלת בבתי מלון. בריכה צפופה עם מוזיקה רועשת ורמקולים רועמים, הפעלות ומופעים וחדר אוכל סואן, קניונים ובתי קפה. הנפש משתוקקת למשהו אחר, חדש ולא מוכר. דווקא בעידן של פאר וחידושים מתעוררת בנו כמיהה לפשטות שבטבע.

הישראלי הטרוד בחיי יומיום תובעניים מחפש לו רוגע ושלווה, ואיפה נמצאים אלה במיטבם אם לא בטבע. אין יצירה אנושית שתתחרה ביפי הבריאה ובהדרם של נופי הטבע. אוויר צח, עצים ופרחים, מרחבים הפרושים מכל עבר, ידועים בסגולתם לשחרר לחצים ולהטעין באנרגיה חיובית, בילדים ובמבוגרים כאחד. אחד ממסלולי החופשה בהם בוחרים ישראלים כחופשה מסוג אחר הוא חופשה מדברית. יש קסם מיוחד בטבע המדברי. אמנם הוא איננו ירוק ושטוף מים ומלא עצים ופרחים, אך הוא מלא הוד קדומים, ושלווה ושקט ומרחבים חסרי גבול, וקסם שאוהביו לא מוכנים להחליפו.

טיילי המדבר לרוב אוהבים לחוש אותו ללא מחיצות. משום כך לינת שטח בנגב ובערבה, למשל באוהל, בקתה, או סוכה, מקובלת במדבר יותר מאשר באזורים אחרים. זהו חלק מאופיו של המדבר, כך מחבר אליו המדבר את אורחיו, משאיר אותם קרובים לקולותיו, מרחביו וריחותיו. לינת שטח בנגב ובערבה היא צו המדבר.

קיבוץ אליפז, מרחק 20 ק"מ מאילת, הוא אחד המקומות המטפח לינת שטח בנגב ובערבה. על מדשאות רחבות הקים הקיבוץ מתחם אוהלים עבור זוגות, משפחות, או קבוצות. בצמידות לאוהלים נמצאות מקלחות עם מים חמים ושירותים נקיים, בנוסף, מקרר ופינה לשטיפת כלים המאפשרים להכין ארוחות ולשבת לאכול אותן מול שולחנות. מי שרוצה, יכול לקבל ארוחה עד פתח האוהל, בתיאום מראש.

תל אביב
ירושלים
חיפה והכרמל
ים המלח
אילת
טבריה וסובב כנרת
רמת הגולן
גליל
גליל מערבי
גוש דן והמרכז
מישור החוף והשרון
שפלה
עמקים
נגב והערבה
נמצאו 1 תוצאות
חץ בשקט מצפה רמון
לינות שטח
לסגור את העיניים, לקחת נשימה עמוקה של אוויר מדבר צונן ואז לפקוח אותן לאלפי כוכבים המנצנצים מעליכם בשמיים.

לינת שטח בנגב ובערבה – מסע אל העבר

מרחק כמה דקות נסיעה מאליפז נמצא פארק תמנע בו ניתן לבלות יום שלם ומרתק. חזיונות אור-קוליים על במה מסתובבת יציגו לילדים ולמבוגרים אלות מצריות עתיקות, יגלו להם איך נכרתה הנחושת מהאדמה לפני שלושת אלפים שנה ויגוללו סיפורים מהמיתולוגיה המצרית העתיקה. בפארק תמנע נמצאים עמודי שלמה האדירים, וסלעים ענקים בצורות מדהימות שפיסל הטבע במשך אלפי שנים: פטרייה, בורג, ספינקס. ספורטאים יוכלו לרכוב בשטח על אופנועים, אוהבי השנטי יוכלו להתרווח על שפת האגם הקסום בלב הפארק וילדים ימלאו להנאתם בקבוקי חול צבעוניים.

לינת שטח בנגב ובערבה – החוויה הבדואית

חאן השיירות בקרבת שדה בוקר מציע אף הוא לינת שטח בנגב ובערבה. כאן יחכו לאורחי המדבר אוהלים בדואים אותנטיים מצמר עזים אמיתי, השומרים בחורף מפני גשם, ובקיץ משמרים קרירות נעימה. מחצלות ושטיחים צבעוניים מרופדים בכריות יעניקו אווירה אותנטית, ובסמוך להם מקלחות חמות ושירותים. האוהל מצויד בחשמל ובתאורה והתפאורה הלילית של אלפי כוכבים ושלווה מאופק עד אופק תשרה רוגע שלא מהעולם הזה. ביום אפשר לצאת לטיולי גמלים על דרך הבשמים, הדרך בה הובילו הנבטים העתיקים בשמים ותבלינים. סיור בן חצי שעה בנתיב דרך הבשמים על דבשתו גמל, בדיוק כמו הנבטים לפני אלפי שנים, יעניק לילדים ולמבוגרים חוויה חד פעמית. ואם כבר מדבר, זו הזדמנות להכיר את תרבות יושבי המדבר הבדואים. סאלם יספר לאורחי החאן על התרבות הבדואית ומנהגיה, ירתק אותם בסיפורי אלף לילה ולילה ויכבד אותם בתה ריחני מתוק, בקפה ובבקלאווה.
מקומות לינה נוספים
מלונות 5 כוכבים דה לקס (1)
מלונות 5 כוכבים (1)
מלונות 4 כוכבים (1)
מלונות בוטיק (2)
צימרים רומנטיים (1)
צימרים למשפחות (2)
חדרי אירוח בקיבוצים (4)
אכסניות וביה"ס שדה (2)
לינות שטח (1)
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
מועדון חברים
רוצה לקבל את הניוזלטר המרהיב של ישראל טרוולר - החוויה הישראלית?
 
© כל הזכויות שמורות ל-israelTraveler תוכנה לצימרים   |   פרסמו אצלנו   |   צור קשר   |   אודות החברה  |   תנאי שימוש   |   מפת האתר