תחת כיפת השמיים בנגב והערבה

יותר ויותר ישראלים נשבים בקסם המדבר ויוצאים לטייל בו ולהתוודע אליו מקרוב. אוהבי מדבר אלה לא מבלים את חופשותיהם במדבר בצימרים ממוזגים ובארוחות גורמה. הם אפילו לא לנים באוהלים בדואים שאף הם פרושים בנגב ובערבה ומחכים לאורחים. אוהבי המדבר האמיתיים חווים את המדבר בצורה הכי בלתי אמצעית. צעידה במשעוליו, היכרות עם תופעותיו, עם החי והצומח שבו, אקלימו ויושביו. וגולת הכותרת בטיולי המדבר: לינה תחת כיפת השמיים בנגב ובערבה.

תל אביב
ירושלים
חיפה והכרמל
ים המלח
אילת
טבריה וסובב כנרת
רמת הגולן
גליל
גליל מערבי
גוש דן והמרכז
מישור החוף והשרון
שפלה
עמקים
נגב והערבה
נמצאו 0 תוצאות

לינה תחת כיפת השמים בנגב ובערבה – להתחבר אל העבר

אין מה שישווה לחוויה של לינה תחת כיפת השמיים בנגב ובערבה. 'הרבה ארבה את זרעך ככוכבי השמים,' מבטיח אלוהים לאברהם. איפה יותר מאשר במדבר יכול אדם בלילה, בשכבו תחת כיפת השמיים, להתחבר למשמעותו העמוקה של המשפט הזה? בחושך העמוק שאינו מופרע באורות מלאכותיים שנשארו הרחק מאחור, בדיוק כמו לפני אלפי שנים, חשוף לאוויר המדבר הצח המלטף את פניו, נושם אותם ריחות כמו לפני אלפי שנים, שומע אותם קולות, וצופה בפליאה באינספור הכוכבים בהם בחר אלוהים לתאר את גודלו של העם שטרם נולד. אולי זו אחת החוויות העמוקות בהן חש האדם את קטנותו אל מול העולם הגדול סביבו, המלא חידות בלתי פתורות.

לינה תחת כיפת השמים בנגב ובערבה – להתחבר לטבע

אוהבי המדבר הם רבים יותר משאנו נוטים לחשוב. קודם כול, נמנים עליהם כול דרי היישובים והקיבוצים והחוות הפרושים ברחבי הנגב והערבה. אנשים אלה שהתמכרו במשך שנים לקסמי המדבר, משתוקקים להרחיב את חוג אוהבי המדבר ולספר על יופיו לכמה שיותר אנשים. מטיילי המדבר נהנים היום משפע היצעים המאפשרים להם לחוות את המדבר על כל פניו. דרך טיולים רגליים וממונעים בפינות המדבר הנסתרות, ואירוח בדואי המעניק טעימה מאורח החיים הבדואי, מאכליו, תרבותו ואמונותיו. חי בנגב, למשל, הממוקם מרחק קצר מקיבוץ רביבים, הוא כפר אקולוגי הבנוי כולו מבוץ בלי לפגוע בסביבה. בכפר גם אוהלים אינדיאנים, מים ממוחזרים וכולו מתנהל בהרמוניה עם הטבע. בחוות החיות של חי בנגב ניתן לפגוש חיות מדבר כמו יענים ועופות דורסים וצאן ובקר ולשמוע על הסתגלותם לחיי מדבר.

אוהבי המדבר, כמו אבותינו הנוודים הקדומים, אינם מכוונים את עצמם לעת ערב אל צימר או אכסניה. הם פורקים ממכוניתם שק שינה ופורסים אותו במקום בו בחרו לחוות לינה תחת כיפת השמיים בנגב ובערבה, מדליקים מדורה ומכינים קפה, ומביטים בכוכבים, במרחבים הריקים סביבם. המדבר הוא ביתם הלילה, ואת הלילה הזה יישאו בזיכרונם זמן רב.
מקומות לינה נוספים
מלונות 5 כוכבים דה לקס (1)
מלונות 5 כוכבים (1)
מלונות 4 כוכבים (1)
מלונות בוטיק (2)
צימרים רומנטיים (1)
צימרים למשפחות (2)
חדרי אירוח בקיבוצים (4)
אכסניות וביה"ס שדה (2)
לינות שטח (1)
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
מועדון חברים
רוצה לקבל את הניוזלטר המרהיב של ישראל טרוולר - החוויה הישראלית?
 
© כל הזכויות שמורות ל-israelTraveler תוכנה לצימרים   |   פרסמו אצלנו   |   צור קשר   |   אודות החברה  |   תנאי שימוש   |   מפת האתר