טיול אופניים בפארק אלונה והר חורשן מסלולי טיול ורעיונות לבילוי

סוג הטיול: עצמאי   |   אופן הטיול: רכוב   |   משך הטיול: כ- 5-4 שעות   |   דרגת קושי: בינוני   |   עונה מומלצת: כל העונות   |   מספר ק''מ: 23   |   מפת סימון שבילים מספר: 4
בקצרה...
עליות, ירידות, עוד עליות וגם ירידה אדירה לקינוח. והכל לצד גבעות, ואדיות והמון עצי חורש צפופים. כיף גדול.
מאפייני הטיול:   ●  משפחות  ●  טיול פריחה   ●   מעגלי
סיפור דרך
1
הגעה
נוסעים בכביש מס' 652 (פרדס חנה-בנימינה) ובצומת עדה פונים מזרחה לכביש מס' 653, וממנו לכיוון צפון-מערב בכביש מספר 654. תוך זמן קצר עולים על כביש מס' 6533 ומגיעים לבניין המועצה האזורית, בכניסה לעמיקם. כאן מחנים.
הערות: יש להצטייד בקסדה, משאבה, פנימיות להחלפה, כלים לתיקון נקרים והרבה מים לשתייה. המסלול, שבו עליות לא מעטות, מתאים למשפחות המיומנות ברכיבה.
2
המסלול
פארק-יער אלונה היפה הוא פנינה לא רק בשל העובדה כי הוא יפה וירוק, אלא בעיקר בזכות הנגישות המהירה אליו (יחסית) מאזור המרכז הצפוף. במילים אחרות, לא צריך לנסוע עד קצה הארץ כדי להתפנק על הרבה נוף ירוק, על לוּק גלילי נהדר.
אם הגעתם לכאן עם מפת סימון שבילים, הרי שתגלו שהמסלול הזה הוא רק אופציה אחת מרבות, כי הפארק כולו משופע במסלולים. אם כישורי הניווט שלכם לא משהו, אל תתפתו לשבילים שיופיעו לצדכם במהלך הרכיבה, כדי שלא תלכו לאיבוד... מצד שני, יש כאן לא מעט רוכבי אופניים, כך שבינינו, למרות ריבוי השבילים, לא תוכלו לטעות.
פארק אלונה שברמת מנשה רובץ על פני כשבעה קמ"ר נאים לעילא, והוא מעוטר בשפע של חורשים, רובם מאכלסים עצי אלון. היום תדגמו חלק ניכר מהם. לאחר שמחנים את הרכב ופורקים את האופניים, רוכבים לכיוון דרום-מערב, באותו כביש שממנו הגעתם הנה. כ-2 ק"מ מתחילת הרכיבה פונים ימינה בעיקול, נוטשים את האספלט ועולים על שביל עפר נוח. שימו לב לציון דרך בולט: תעלת בטון שתלווה אתכם בצד שמאל.
רוכבים על השביל הזה לא פחות מ-4 ק"מ ומגיעים לפיצול. פונים צפונה (ימינה) ומתחילים להזיע מעט, בגלל עלייה מתמשכת ומעטו זדונית. היא אמנם לא תלולה, אבל נוטה לעייף, בעיקר בשל אורכה. נשברתם? פשוט תפסו עץ אלון וקחו לכם שעה קלה של סתלבט.
צומת מגיע. ממשיכים בו ישר. כ-7.5 ק"מ מתחילת הרכיבה פוגשים פיצול ליד גדר ופונים בו מערבה (שמאלה). בפיצול שמגיע מעט אחריו פונים צפונה (ימינה). בעוד זמן קצר כיוון הרכיבה הכללי שלכם יהיה מזרח. חולפים באזור חקלאי פסטורלי ונעים, שלאחריו מתחילה ירידה מעט טכנית, ודי מרגשת. אם אינכם מיומנים מספיק, אל תתפרעו עליה, כדי שתוכלו לחזור הביתה עם מרפקים שלמים.
כ-10.2 מההתחלה פונים בפיצול מערבה (שמאלה) ורוכבים בין גדותיו של ואדי יפה. קילומטר נוסף, ומגיעים לפיצול שבו פונים צפונה (ימינה). עלייה, ירידה ומגיע פיצול נוסף, שבו פונים צפונה (ימינה). נשמע מעט מסובך, אך זכרו שהפארק הזה על שביליו הרבים משולט היטב.
כ-12.7 ק"מ מההתחלה, לאחר שעוברים מקבץ של עצי זית, פונים לכיוון צפון-מזרח. בקרוב יופיע שלט שמודיע על ההגעה ל"דרך נוף הר חורשן", פונים בפיצול מזרחה (ימינה). חשבתם שהעליות הקודמות היו מתישות? נסו את זו שמגיעה כעת. מצד שני, כל כך יפה בחבל ארץ זה, הגדוש עצי חורש ונופים מרוחקים, שהקושי יהיה שווה את זה.
כ-13.5 ק"מ מההתחלה פונים בפיצול לכיוון דרום-מזרח (שמאלה) ויורדים לעבר ואדי נוסף. אחרי שחולפים על פני השלט "שלולית חורף" פונים צפונה (שמאלה). בפיצול הבא מזרחה (ימינה) אל שביל בסימון אדום. בקילומטר ה-17.5 פונים בפיצול מזרחה (שמאלה). עוד כ-500 מטרים ופונים לכיוון צפון-מערב (שמאלה), שוב - לפי השלט המוביל ל"דרך נוף חורשן".
אחרי כל העליות הללו, מגיע הזמן שלכם לצדק. זאת, בדמות ירידה ארוכה-ארוכה, מהנה וממכרת. כיף גדול. הדרך לעמיקם (דרומה מכם) כבר משולטת היטב, ולכם לא נותר אלא להתמסר למהירות.
מישור החוף והשרון מסלולי טיול ורעיונות לבילוי
עונה מומלצת: סתיו, חורף, אביב
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רגלי
משך הטיול: כ- 9-6 שעות
דרגת קושי: קל
עונה מומלצת: סתיו, חורף, אביב
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רגלי
משך הטיול: כ- 7-5 שעות
דרגת קושי: קל

מלונות 5 כוכבים במישור החוף והשרון

מלונות 4 כוכבים במישור החוף והשרון

מלונות בוטיק במישור החוף והשרון

דירות במישור החוף והשרון

חדרי אירוח בקיבוצים במישור החוף והשרון

תחת כיפת השמיים במישור החוף והשרון

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
מועדון חברים
רוצה לקבל את הניוזלטר המרהיב של ישראל טרוולר - החוויה הישראלית?
 
© כל הזכויות שמורות ל-israelTraveler תוכנה לצימרים   |   פרסמו אצלנו   |   צור קשר   |   אודות החברה  |   תנאי שימוש   |   מפת האתר