אטרקציות בפרברים מסלולי טיול ורעיונות לבילוי

סוג הטיול: עצמאי   |   אופן הטיול: ממונע   |   משך הטיול: כ- 4 שעות   |   דרגת קושי: קל   |   עונה מומלצת: כל העונות
בקצרה...
טיול באטרקציות מפתיעות באזור פתח תקווה שכוללות מוזיאון, גן חי ופארק מקסים עם שרידים ארכיאולוגיים והרבה שטחים ירוקים.
מאפייני הטיול:   ●  משפחות  ●  אפשרות למנגל  ●  טיול עירוני   ●   לא מעגלי
סיפור דרך
1
באחד הרחובות הקטנים של פתח תקווה, לא הרחק מהמרכז הרפואי ע"ש רבין, שוכן מוזיאון האדם והסביבה, מוזיאון קטן, אינטימי וצנוע שיעניק לילדים שעה קלה של כיף לצד לימוד חווייתי על גוף האדם ועל הסביבה. ברוב המוצגים במוזיאון מותר (ואף רצוי) לגעת, כדי ללמוד כיצד פועל הטבע שמסביבו, ואף בתוך גופנו, החל במפרקים, עצמות ושרירים, דרך ריאות שמתנפחות ועד חוקי טבע המודגמים כאן הלכה למעשה בלחיצת כפתור. תערוכות הקבע של מוזיאון האדם והסביבה כוללות, בין השאר, מוצגים ממוחשבים או כאלו ש"דורשים" מגע והתנסות. לעתים נערכות במקום תערוכות מתחלפות, חלקן עוסקות במערכת הגומלין שבין האדם לסביבתו. בסמוך למוזיאון האדם והסביבה פועל גן החי של העיר ואפשר ליהנות מהמדשאות של פארק יד לבנים. הגעה למוזיאון האדם והסביבה מרחוב שרת.
 
הצג פרטים נוספים
2
כמה מפתיע לגלות שבאמצע פתח תקווה פועל גן חיות, לא קטן מדי וגם לא גדול מדי, שכולל אגמים קטנים ויפים, מתחם ענקי של עופות, פינות ליטוף והמון מינים של בעלי חיים. אחד מעמודי התווך של גן החיות בפתח תקווה הוא כלוב אדיר ממדים של קופים ממינים שונים, שבו שביל הליכה מוגבה, עטוף ברשת. כאילו המבקרים מצויים בעצמם בכלוב (הנראה כמנהרה מרושתת), והקופים חגים סביבם. מדובר בחוויה מיוחדת במינה. בגן החיות הנחמד הזה, שפינות ישיבה רבות יש בו, מצויים גם חדר זוחלים עם נחשים ואיגואנות ותצוגת פוחלצים מגוונת ומפתיעה במיוחד, הכוללת דובים, נמרים, נשרים, איילים, וגם בעלי חיים קטנים יותר. מפתיע כמה שזה מפתיע. בסמוך לגן החיות פועל מוזיאון האדם והסביבה ואפשר ליהנות גם מהמדשאות הנרחבות של פארק יד לבנים. הגעה מרחוב שרת.
 
הצג פרטים נוספים
3
תל אפק הוא אתר עתיקות קדום השוכן סמוך למקורות הירקון בצומת דרכים חשוב בארץ ישראל בעת העתיקה וממוקם מזרחית לפתח תקווה. החפירות באפק חשפו את תולדותיה של עיר ששכנה בצומת דרכים ראשי של הארץ, ואשר יישובה לא פסק למן ראשית תקופת הברונזה הקדומה ועד ימינו. בתל אפק עדויות ליישוב רצוף במשך כ-5,000 שנה. המבנים הבולטים ביותר בתל אפק הן חומות מרשימות של מבצר עות'מאני שנבנה בשנת 1571 בראש התל הקדום הנקרא מבצר אנטיפטריס. זהו מבצר מרובע עם מגדלים בפינותיו, ששימש גם כח'אן. מדרום למבצר העות'מאני נחשפו רצפת הרחוב הראשי והרובע המסחרי של העיר הרומית אנטיפטריס, שהוקמה על ידי המלך הורדוס ונקראה על שם אביו.
 
הצג פרטים נוספים
גוש דן והמרכז מסלולי טיול ורעיונות לבילוי
עונה מומלצת: כל העונות
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רגלי
משך הטיול: כ- 9-7 שעות
דרגת קושי: קל
עונה מומלצת: כל העונות
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רגלי או רכוב
משך הטיול: כ- 7-5 שעות
דרגת קושי: קל
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
מועדון חברים
רוצה לקבל את הניוזלטר המרהיב של ישראל טרוולר - החוויה הישראלית?
 
© כל הזכויות שמורות ל-israelTraveler תוכנה לצימרים   |   פרסמו אצלנו   |   צור קשר   |   אודות החברה  |   תנאי שימוש   |   מפת האתר