מזיכרון לתקומה מסלולי טיול ורעיונות לבילוי

סוג הטיול: עצמאי   |   אופן הטיול: ממונע   |   משך הטיול: כ- 5 שעות   |   דרגת קושי: קל   |   עונה מומלצת: כל העונות
בקצרה...
סיור בין אתרי מורשת בירושלים, בין יד ושם המגולל את תולדות השואה, הר הזיכרון שבו קבורים גדולי ישראל, ומשכן הכנסת, בית הפרלמנט הישראלי.
מאפייני הטיול:   ●  משפחות  ●  טיול עירוני   ●   לא מעגלי
סיפור דרך
1
יד ושם בירושלים הוא מתחם המרכז מוזיאונים, אתרי הנצחה ומרכזי מחקר, תיעוד וחינוך שכולם עוסקים בהנצחת השואה ומוראותיה. ביד ושם שוכנת, בין השאר, שדרת חסידי אומות העולם ואוהל יזכור - שבו מתייחדים המבקרים עם זיכרון קורבנות השואה. על רצפת המבנה חרוטים שמותיהם של עשרים ושניים מחנות ריכוז והשמדה, גאיות הריגה ומחנות מעבר ידועים לשמצה. במרכז אוהל יזכור בוערת אש התמיד, ובקרבתה מוצב לוח האבן, תחתיו טמון אפר קרבנות אשר הובא ממחנות המוות. זאת ועוד - המוזיאון לתולדות השואה, כיכר גטו ורשה, ''אנדרטת הקרון'', ו''יד לילד''. ביד ושם קיים מאגר המידע הגדול בעולם בנושא השואה, עם יותר מ-65 מיליון דפי תיעוד וכ-90,000 ספרים בנושא וכן אוספי האמנות והחפצים של יד ושם. ברחבי אתר יד ושם ניצבות אנדרטאות המוקירות את זכר הקורבנות היהודים וסבלם בזמן השואה ומחזקות את הרשמים החזקים והרגשיים שנותרים מן הביקור.

הצג פרטים נוספים
2

הר הרצל משמש למעשה כבית הקברות הממלכתי והחשוב בישראל ועל ההר ממוקמים כמה מוסדות ייחודים ובעלי חשיבות, בהם חלקת קברו של בנימין זאב הרצל, בית הקברות הצבאי הראשי של מדינת ישראל, חלקת גדולי האומה וחלקת ראשי התנועה הציונית לצדן של אנדרטות זיכרון. במלאות מאה שנים להולדתו של חוזה המדינה הרצל, שעצמותיו הובאו לישראל בשנת 1949, נערך טקס גילויה של מצבה מיוחדת ומרשימה העשויה אבן שיש שחורה שנחצבה בגליל שעליה חקוק בפשטות השם "הרצל" ותו לא. בחלקת גדולי האומה זכאים להיקבר נשיאי מדינת ישראל, ראשי הממשלה ומי שכיהנו כיושבי ראש הכנסת יחד עם בני/בנות זוגם. במורדותיו המערביים של ההר שוכנים מוזיאון "יד ושם" וכן "מוזיאון הרצל" הכולל מיצגים אורקוליים מרשימים ומרהיבים על פועלו של הרצל ואף את חדר העבודה המקורי שלו.

3
הפרלמנט של מדינת ישראל, הכנסת, הגיע למשכנו הנוכחי והסופי בירושלים בשנת 1966. שער הרחבה עוצב על ידי דוד פלומבו אשר עיצב גם את ''אש התמיד'' לזכר חללי צה''ל. בטרקלין שאגאל שטיחי קיר מרהיבים המתארים את קורות העם היהודי ופסיפס צבעוני ענקי שעוצבו בידי האמן מארק שאגאל בכניסה לטרקלין אפשר לראות העתק מדויק של מגילת העצמאות שתוכנה הוקרא ביום הקמת המדינה. האולם המרכזי שבו מתקיימים דיוני הכנסת הוא אולם המליאה. כיסאות חברי הכנסת מסודרים באולם בצורת מנורה, שהיא סימלה של מדינת ישראל. בקצה הדרומי של גן הוורדים המרהיב נמצאת מנורת הכנסת שעשויה ברונזה ומציגה תבליטים של אירועים, נושאים, ואישים ממורשת העם היהודי.
ירושלים מסלולי טיול ורעיונות לבילוי
עונה מומלצת: כל העונות
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: ממונע
משך הטיול: כ- 8 שעות
דרגת קושי: קל
עונה מומלצת: כל העונות
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: ממונע
משך הטיול: כ- 6 שעות
דרגת קושי: קל

מלונות 5 כוכבים בירושלים

מלונות 4 כוכבים בירושלים

מלונות 3 כוכבים בירושלים

צימרים רומנטיים בירושלים

צימרים למשפחות בירושלים

חדרי אירוח בקיבוצים בירושלים

אכסניות וביה"ס שדה בירושלים

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
מועדון חברים
רוצה לקבל את הניוזלטר המרהיב של ישראל טרוולר - החוויה הישראלית?
 
© כל הזכויות שמורות ל-israelTraveler תוכנה לצימרים   |   פרסמו אצלנו   |   צור קשר   |   אודות החברה  |   תנאי שימוש   |   מפת האתר