עין תינה (עין נוטרה) מסלולי טיול ורעיונות לבילוי

סוג הטיול: עצמאי   |   אופן הטיול: רגלי   |   משך הטיול: כ- 3-2 שעות   |   דרגת קושי: קל   |   עונה מומלצת: כל העונות   |   מספר ק''מ: 1.8   |   מפת סימון שבילים מספר: 1
בקצרה...
למרות השריפה שהתחוללה כאן בשנת 2011, עדיין מדובר במסלול מים נהדר ופראי שמתאים הן לחורף והן לימי הקיץ החמים.
מאפייני הטיול:   ●  משפחות  ●  טיול רטוב   ●   מעגלי
סיפור דרך
1
הגעה
נוסעים על כביש מס' 918 וכ-4 ק"מ מדרום לצומת גונן מחפשים פנייה מזרחה, לפי השילוט לעין א-תינה (עין נוטרה). חוצים גדר בקר ומחנים בחניון (שנוטה להיות גדוש למדי בימי הקיץ). זוהי נקודת ההתחלה והסיום.
הערות: בקיץ 2011 התחוללה שריפה במקום, שכילתה אלפי דונמים. המסלול מתחדש, אך חלקים ממנו נפגעו קשות. בימי הקיץ עלולה שפיעת המים להיחלש עקב שימוש חקלאי. בימים חמים, כדאי להצטייד בנעליים או בסנדלים להליכה במים.
2
המסלול
תמיד שווה להגיע הנה, אל עין א-תינה. למה? בחורף אמנם אי אפשר להיכנס למים, אבל מצד שני, יש מפל נהדר בסופו של המסלול. לעומת זאת, בקיץ המים אולי פחות גועשים, אבל מצד שני, הם הדבר הכי קריר והכי כיפי שיכול לקרות לכם ברדיוס די נרחב. בקיצור, כל עונה ויתרונותיה (וזו לא קלישאה).
עין א-תינה (הקרוי גם עין נוטרה או עינות נוטרה) היא שמורת טבע פסטורלית וקסומה ששטחה בסך הכל כמה מאות דונמים – מצד אחד שלה מתנשאת בדרמטיות רמת הגולן, ומצד השני עמק החולה רחב הידיים.
מעניין לדעת כי בערבית, פירוש המקום הוא "מעיין התאנה", אך כאמור, בשריפה הגדולה שהתחוללה כאן, רבים מעצי התאנה לא שרדו. בכל מקרה, המסלול הזה יפגיש אתכם גם עם עצי אלון, שיחי פטל (שבימי הקיץ נוטים לשרוט את מי שמתקרב אליהם יתר על המידה) וגם אירוסים נדירים מסוג "ענף נדיר", שנותנים פה הופעה צהובה מיוחדת בימי אביב.
המעיין עצמו, שאליו תגיעו במהלך הטיול, נובע מתוך מסלע שנוצר בפעילות געשית קדומה. משם זורמים המים אל מפל, ומשם אל בריכת מים שעליה מצלים עלי אקליפטוס. מים, מים ועוד מים. פסטורלי, כבר אמרנו, לא?
נקודת ההתחלה של הטיול תהיה בחניון המסומן (רכבי השטח יכולים להמשיך עוד קצת, אבל למה להפר את השלווה?). מכאן צועדים לכיוון דרום-מזרח, בעקבות סימון השבילים הירוק. היעד שלכם יהיה כתם ירוק בדמות חורשת אקליפטוס שתגיע במהרה. ביום חם המאמץ הקל הזה, תחת השמש הקופחת, טומן בחובו פרס – טבילה. בימי החורף זוהי הליכה נעימה בלב הטבע.
תוך כמה עשרות מטרים בלבד השביל מתעקל דרומה, כמעט באופן לא מורגש, ובקרוב מגיעים אל החורשה המובטחת, ואל בריכת המים שממתינה לכם בה. זו נראית כמו פינת זולה אמיתית, אבל חכו לסוף – הפכו אותה לקינוח ולא לסיפתח. שווה לכם.
השביל פונה מזרחה (שמאלה), ואתם כבר לצד פלגי המים, על שפע צמחי הנחלים המעטרים אותם מכל עבר. בקיץ נכנסים למים וצועדים בזהירות לצד (ובתוך) הסבך הפראי. בחורף, עשו שימוש בדרך חלופית סמוכה. הדרך ממשיכה מזרחה, וכיוון ההליכה שלכם הוא נגד הזרם – מה שמעצים את התחושה הדרמטית. קחו בחשבון שאם הגעתם עם ילדים בני 3 ופחות, הם עלולים מעט להתקשות בדילוגים מעל סלעוני הבזלת. מורכב, אבל אפשרי.
השביל שלכם מטפס ומטפס, וכאשר מגיעים לשיא, מגיעים גם למפל נהדר שיותר רסס סמיך ומרענן. מה עושים עכשיו? נשארים במקום ונהנים מכל רגע, סוקרים את הסביבה הקרובה בשיטוטים (על שבילים מסומנים בלבד) או שחוזרים אל בריכת המים שבתחילת המסלול.
רמת הגולן מסלולי טיול ורעיונות לבילוי
עונה מומלצת: כל העונות
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רגלי
משך הטיול: כ- 3-1.5 שעות
דרגת קושי: קלה-בינונית
עונה מומלצת: חורף, אביב
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רגלי
משך הטיול: כ- 5-3 שעות
דרגת קושי: בינונית-קשה

מלונות 4 כוכבים ברמת הגולן

צימרים יוקרתיים ברמת הגולן

צימרים רומנטיים ברמת הגולן

צימרים רומנטיים ברמת הגולן

צימרים למשפחות ברמת הגולן

וילות ברמת הגולן

חדרי אירוח בקיבוצים ברמת הגולן

אכסניות וביה"ס שדה ברמת הגולן

תחת כיפת השמיים ברמת הגולן

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
מועדון חברים
רוצה לקבל את הניוזלטר המרהיב של ישראל טרוולר - החוויה הישראלית?
© כל הזכויות שמורות ל-israelTraveler תוכנה לצימרים   |   פרסמו אצלנו   |   צור קשר   |   אודות החברה  |   תנאי שימוש   |   מפת האתר