מעין יורקת למבצר מונפורט מסלולי טיול ורעיונות לבילוי

סוג הטיול: עצמאי   |   אופן הטיול: ממונע   |   משך הטיול: כ- 5 שעות   |   דרגת קושי: קל   |   עונה מומלצת: כל העונות
בקצרה...
סיור שמשלב מסלול נינוח בעין יורקת, בילוי באגם מונפורט ושפע של נופים מרהיבים במבצר מונפורט.
מאפייני הטיול:   ●  משפחות  ●  טיול עירוני   ●   לא מעגלי
סיפור דרך
1
קצר, ממצה ונינוח - זהו תיאורו של מסלול הטיול שיביא אתכם אל עין יורקת, מעיין שמספק שעה ארוכה של שלווה אל מול נופים גליליים שעושים טוב לנפש. עם זאת, בשביל כל הטוב הזה צריך לעבוד מעט. והעבודה היא העלייה התלולה בתחילת המסלול. היא די קשה, אבל שום דבר לא בוער ואפשר לנוח תחת כל עץ רענן. שביל הטיול חולף לצד עצי אלון וקטלב, מתפתל ועולה, ולאחר פחות מקילומטר מתחילתו מגיעים אל עין יורקת ואל עץ התות רב-ההוד שנטוע לצדו. המעיין נוטף באיטיות אל תעלה קטנה וממנה אל בריכה טבעית זעירה. לצד המעיין ניתן למצוא רמזים לביקוריהן של חיות בר, המגיעות הנה להרוות את צימאונן. והנוף? בקעת פקיעין כולה פרושה לפניכם. זה הזמן להוריד הילוך ולהתמסר לסצנה. הגעה לעין יורקת: בכביש מספר 864 מחפשים את אבן הק"מ ה-7, מחפשים חניה מאולתרת וצועדים מזרחה על השביל המסומן באדום.
2
מי שהגה ותכנן את אגם מונפורט, שנמצא בטבורו של עמק הנושק ליישוב מעלות תרשיחא שבגליל, ידע היטב את מלאכת השילוב בין הטבעי והמלאכותי. הסיבה: מדובר באגם קסום שגשרוני עץ חולפים מעל מימיו, חצי אי עטור בצמחייה מצוי באחת מפינותיו, ולא מעט ברווזים שאימצו את המקום וקוראים לו "בית". וכך, לעתים נדמה שאתם נמצאים במקום אקזוטי, שוכחים שמדובר במעשה ידי אדם. את אגם מונפורט סובב שביל הליכה משולט היטב שנועד לחילוץ עצמות (עניין הכרחי אחרי נסיעה צפונה), ובמים עצמם משייטות לאיטן משפחות ששכרו סירות פדלים. שימו לב: חל איסור לדוג ולשחות כאן.
הצג פרטים נוספים
3

המונפורט הקשיש הוא אחד המבצרים הצלבניים היפים ביותר בארץ. יש שלמים ממנו, מטופחים ממנו וגדולים ממנו, אבל אף אחד מהם לא מציע את הנוף הנשקף ממרומיו: ערוצו היפהפה של נחל כזיב וצלעות ההרים, המיוערות בחורש צפוף הצבוע ירוק עז. גם העובדה שמדובר במקום שאינו "מוסדר", מעצימה את קסמו. מבצר המונפורט החל את ימיו במאה ה-12 ושימש להגנת החלקות החקלאיות של אבירי מעיליא הסמוכה. בשנת 1228 מכרו הצלבנים את המבצר לחברי המסדר הטבטוני, שתרגמו את שמו הצרפתי ("ההר החזק") לגרמנית, ומעתה כונה בגרמנית שטארקנברג. בשנת 1271 מבצר מונפורט נכבש ונהרס על ידי המצביא הממלוכי בייברס. כיום נותרו ממנו שרידים מעוררי דמיון: קטעי חומה, מגדל מבוצר, מרתפים רחבי ידיים, חדרים וגת. ניתן להגיע ברגל מחניון הסמוך למצפה הילה, ואפשר לערוך מסלול טיול מפארק גורן, היורד אל נחל כזיב ומטפס מעלה למבצר.

הצג פרטים נוספים
גליל מערבי מסלולי טיול ורעיונות לבילוי
עונה מומלצת: סתיו, חורף, אביב
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רגלי
משך הטיול: כ- 6-5 שעות
דרגת קושי: קלה-בינונית
עונה מומלצת: כל העונות
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רגלי
משך הטיול: כ- 4-3 שעות
דרגת קושי: קל

מלונות 5 כוכבים בגליל מערבי

מלונות 4 כוכבים בגליל מערבי

מלונות 3 כוכבים בגליל מערבי

מלונות בוטיק בגליל מערבי

צימרים יוקרתיים בגליל מערבי

צימרים רומנטיים בגליל מערבי

צימרים רומנטיים בגליל מערבי

צימרים למשפחות בגליל מערבי

וילות בגליל מערבי

חדרי אירוח בקיבוצים בגליל מערבי

אכסניות וביה"ס שדה בגליל מערבי

לינות שטח בגליל מערבי

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
מועדון חברים
רוצה לקבל את הניוזלטר המרהיב של ישראל טרוולר - החוויה הישראלית?
 
© כל הזכויות שמורות ל-israelTraveler תוכנה לצימרים   |   פרסמו אצלנו   |   צור קשר   |   אודות החברה  |   תנאי שימוש   |   מפת האתר