טיול אופניים מקיבוץ כנרת אל גשר בית זרע מסלולי טיול ורעיונות לבילוי

סוג הטיול: עצמאי   |   אופן הטיול: רכוב   |   משך הטיול: כ- 2 שעות   |   דרגת קושי: קל   |   עונה מומלצת: אביב   |   מספר ק''מ: 7
בקצרה...
מסלול אופניים קצר וקל. המסלול אינו אתגרי, אך מתאים למי שכבר רכב בעבר בשטח. מקיבוץ כנרת אל גשר בית זרע, תוך חציית נחל יבנאל.
מאפייני הטיול:   ●   מעגלי
סיפור דרך
1
נקודת יציאה
נתחיל את המסלול במגרש החניה של אתר "ירדנית" (בכניסה לקיבוץ כנרת). נרכב בכביש לכיוון קיבוץ כנרת ונרד שמאלה לדרך לבנה, לכיוון אתר "רוב רוי", לפי השילוט. נחלוף על פני האתר (משמאלנו) ונמשיך בדרכנו. הדרך נוחה, אבל יש להיזהר בסיבובים, כי עוברים פה מדי פעם כלי רכב בשני הכיוונים.
לאחר כק"מ וחצי הדרך נגיע לצומת T (זהו, אגב, מפגש עם דרך רומית עתיקה). אנו בוחרים בפנייה שמאלה וממשיכים בכיוון דרום. נמשיך ונגיע לנחל יבנאל, שאותו נחצה. יש סיכוי טוב שיהיו בו מים גם בקיץ, משום שהוא שופע מעיינות (אין לשתות!).
לאחר שחצינו את הנחל נפנה שמאלה לדרך עפר המובילה אותנו לעץ איקליפטוס ענק, המכונה בפי ילדי האזור "עץ השישה" (זה מספר הילדים הדרוש כדי להקיף אותו). שם גם נפגוש את קברו של שמעון הצדיק, שהוא לא מה שחשבתם, אלא קבר של סוס אשר שֵרת נאמנה את בעליו. אין מקום טוב מזה להפסקה, שתיית מים והתרשמות ממראות העמק.
נמשיך בדרך המתחברת לירדן ומלווה אותו. הדרך תוביל אותנו דרך חורשת איקליפטוס דלילה, שבעבר הייתה בוסתן מעובד בידי אריסים ערבים (נותרו ממנו סימני תעלות המים). מפה נרכב עוד כקילומטר אחד עד לגשר בית זרע ונעלה עליו. אם נעצור באמצע הגשר ונסתכל דרומה, לכיוון הזרימה, נבחין בגשר קטן. גשר זה נבנה בשנות ה-50 של המאה הקודמת בידי חברי בית זרע, ועליו עברו עדרי הצאן אל למרחבי המרעה. בימים היפים של הירדן היה הגשר הזה מוצף מדי חורף.
לאחר שחצינו את הגשר שעמדנו עליו, נמשיך בדרך אספלט שמעלה אותנו לכיוון קיבוץ בית זרע. זה המקום לעצור, בסוף העלייה כמובן, ולהתבונן מלמעלה בירדן הזורם באפיקו ההיסטורי, בצמחייה הסבוכה ובצבים. למרות המראה המלבב, יש לזכור כי הירדן באזור הזה הוא כבר לא בדיוק "מים חיים".
בסוף העלייה נפגוש כביש אספלט. מולנו נראה את בתי בית זרע, אך אנו נפנה בכביש שמאלה ונרכב כ-300 מטר עד למפגש T. נפנה פה שמאלה על כביש הנמתח לאורך מטע האבוקדו. מרחוק נראה את השער הצהוב של קיבוץ דגניה ב'. זהו השער האחורי, ואף שהוא סגור יש משמאלו פתח למעבר.
כעת ניסע ישר לתוך דגניה ב', נחצה ונצא בשער הראשי. נמשיך ישר. משמאלנו ישתרעו הלולים ה"ריחניים" של דגניה א' ולאחר עוד כמה עשרות מטרים נפגוש משמאלנו את הטנק הסורי המפורסם שהושמד פה במלחמת העצמאות. נמשיך על המדרכה ונתעקל איתה שמאלה. נרכב לאורך הגדר של דגניה א' (מצידה החיצוני) ונגיע לסכר דגניה. עוד עיקול שמאלה עם המדרכה - והגענו למגרש החניה של "ירדנית", נקודת המוצא שלנו.
טבריה וסובב כנרת מסלולי טיול ורעיונות לבילוי
עונה מומלצת: כל העונות
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רגלי
משך הטיול: כ- 1.5 שעות
דרגת קושי: קל
עונה מומלצת: אביב
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רכוב
משך הטיול: כ- 2 שעות
דרגת קושי: קל

מלונות 5 כוכבים בטבריה וסובב כנרת

מלונות 4 כוכבים בטבריה וסובב כנרת

מלונות 3 כוכבים בטבריה וסובב כנרת

צימרים רומנטיים בטבריה וסובב כנרת

צימרים רומנטיים בטבריה וסובב כנרת

צימרים למשפחות בטבריה וסובב כנרת

חדרי אירוח בקיבוצים בטבריה וסובב כנרת

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
מועדון חברים
רוצה לקבל את הניוזלטר המרהיב של ישראל טרוולר - החוויה הישראלית?
 
© כל הזכויות שמורות ל-israelTraveler תוכנה לצימרים   |   פרסמו אצלנו   |   צור קשר   |   אודות החברה  |   תנאי שימוש   |   מפת האתר