נחל מירון מסלולי טיול ורעיונות לבילוי

סוג הטיול: עצמאי   |   אופן הטיול: רגלי   |   משך הטיול: כ- 4-3 שעות   |   דרגת קושי: קלה-בינונית   |   עונה מומלצת: כל העונות   |   מספר ק''מ: 4   |   מפת סימון שבילים מספר: 2
בקצרה...
חורש נהדר וסבוך, מדרגות סלע ציוריות, פסגות גבוהות, חורבות מרשימות ושאר הפתעות באחד הטיולים היפים בגליל העליון.
מאפייני הטיול:   ●  משפחות  ●  טיול רומנטי   ●   מעגלי
סיפור דרך
1
הגעה
מצומת חנניה או מצומת מירון נוסעים בכביש מס' 866. עיקול חריף יסמן לכם לפנות מערבה, בעקבות השילוט, אל רחבת החנייה של שמורת מירון. זוהי נקודת ההתחלה והסיום.
2
המסלול
את מסלול הטיול בנחל מירון הגדרנו כאחד השווים באזור כולו. למה? בעיקר בגלל המינון המדויק שבו. יש פה הכל מהכל, ובאופן שאינו מכביד על העין מצד אחד, ועושה חשק לעוד, מצד שני. יש פה חורשים אפלוליים, תצפיות נוף פנורמיות, אתגרי טיפוס (בקטנה), תחושה של מיסטיקה גלילית אותנטית, וגם שרידים מן העבר. הכל ממתין לכם כאן, במסלול הלא ארוך הזה.
יוצאים מהרכב, מותחים את העצמות והשרירים, ומתחילים ללכת מערבה עד שמגיעים למחסום ברזל שלצדו ניצב עץ תות גדול (המרחק מהכביש שממנו הגעתם ועד לנקודה זו: כ-500 מטר). כאן גם מופיע סימון שבילים כחול, המגיע בצוותא עם סימון שביל ישראל (כתום-כחול-לבן). עוד כמה עשרות מטרים בשביל העפר הרחב מערבה (שימו לב: לכו רק על הכחול, לא על שביל ישראל), מתגלה עץ אלון המבצבץ מסלע מאונך. למה אנחנו מספרים לכם זאת? כדי שלא תתבלבלו – תחילת המסלול עלולה להטעות מעט. אחרי שווידאנו שאנחנו על הדרך הנכונה, נצמדים לסימון הכחול. הוא יפגיש אתכם עם מינים רבים של עצים – צפצפה, אלון, אלה, תאנה, אורן ועוד. שימו לב שממזרח לכם (מימין), עובר האפיק האכזב של נחל מירון, הנחשב אחד מיובליו של נחל עמוד הסמוך (והמאוד פופולרי).
אט-אט הופכת הדרך הרחבה לשביל צר ואינטימי יותר. כ-300 מטר חלפו מתחילת ההליכה, ואחרי שחולפים לצד כמה ברושים המופיעים מימין, התכוננו לחפש פנייה מערבה (שמאלה), עדיין על השביל הכחול. מעכשיו מתחילים לטפס על מדרגות סלע יפהפיות ומוצלות. שורשי עצים חשופים ישלימו את הסצנה. זהו המקום לשלוף את המצלמה ולצלם – פשוט כי יפה פה.
הטיפוס נמשך כמה מאות מטרים, והוא יגרום לכם להתנשף מעט (אבל רק מעט). בסופו הנוף נפתח בבת אחת, ומספק נקודות מנוחה נהדרות מול נוף רחב ידיים. אבל זה לא הסוף, כי יש עוד פסגה שצריך להגיע אליה. עניין של רבע שעה מקסימום. מהפסגה נראים בתי העיר צפת, יער ביריה הירוק, הר מירון הסמוך, ולעתים גם פסגות החרמון. 
השביל הכחול החוצה את הפסגה השטוחה יוביל אתכם אל עץ אלון המגודר בחומת אבנים. מבט מטה יגלה את מעיין עין זבד. אם יש לכם פנס, אתם מוזמנים לזחול פנימה אל מקור הנביעה, בהנחה שאכן יש מים בעת ביקורכם (רק שימו לב שאין דבורים בסביבה. משום-מה, הן לא אוהבות פולשים). 
מנקודה זו, ולאחר עוד מנוחה קצרה ונעימה ברוח הקרירה ומול הנוף הגלילי, ממשיכים על השביל הרחב שממזרח לעין זבד, המסומן הפעם בצבעי שביל ישראל (כתום-כחול-לבן). הכיוון שלכם יהיה דרום-מזרח, וההליכה - קלילה ונעימה. צועדים על השביל, פוגשים בסלע מוזר למראה הקרוי "כיסא אליהו", וכ-1.3 ק"מ מעין זבד, מגיעים אל חורבת שמע. זהו מבנה קבורה (מאוזוליאום) מפואר ומרהיב בגובה של כ-3 מטר, שבו אבני גזית אדירות מונחות זו על גבי זו. לפי האמונה, בלב הקומפלקס הזה מצוי הקבר של שמאי הזקן וזוגתו. בעוד כמה דקות של הליכה תגיעו אל שרידי בית הכנסת העתיק של חורבת שמע, שנבנה במאה השלישית ונהרס ברעידת אדמה נוספת במאה השישית. הכל כאן טובל באווירה מיסטית מיוחדת, והנוף משלים את התמונה המיוחדת. 
השביל שלכם מתרחב, פונה מערבה (ובהמשך גם צפונה), עד שהוא מגיע אל החניון שבו ממתין הרכב.
צילום: דר' אבישי טייכר
גליל מסלולי טיול ורעיונות לבילוי
עונה מומלצת: חורף, אביב
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רגלי
משך הטיול: כ- 2.5-1 שעות
דרגת קושי: בינוני
עונה מומלצת: כל העונות
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רגלי
משך הטיול: כ- 4-2 שעות
דרגת קושי: קל

מלונות 5 כוכבים דה לקס בגליל

מלונות בוטיק בגליל

צימרים יוקרתיים בגליל

צימרים רומנטיים בגליל

צימרים רומנטיים בגליל

צימרים למשפחות בגליל

וילות בגליל

חדרי אירוח בקיבוצים בגליל

אכסניות וביה"ס שדה בגליל

תחת כיפת השמיים בגליל

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
מועדון חברים
רוצה לקבל את הניוזלטר המרהיב של ישראל טרוולר - החוויה הישראלית?
 
© כל הזכויות שמורות ל-israelTraveler תוכנה לצימרים   |   פרסמו אצלנו   |   צור קשר   |   אודות החברה  |   תנאי שימוש   |   מפת האתר