נחל עורבים מסלולי טיול ורעיונות לבילוי

סוג הטיול: עצמאי   |   אופן הטיול: רגלי   |   משך הטיול: כ- 5-3 שעות   |   דרגת קושי: בינונית-קשה   |   עונה מומלצת: חורף, אביב   |   מספר ק''מ: 4.5   |   מפת סימון שבילים מספר: 1
בקצרה...
חובבי המפלים (ומי בעצם לא חובב מפלים?) לא ישכחו את הטיול השוצף הזה, במיוחד בימי החורף או בתחילת האביב.
מאפייני הטיול:   ●  משפחות  ●  טיול רטוב   ●   לא מעגלי
סיפור דרך
1
הגעה
נוסעים על כביש מס' 959 ובצומת רוויה, מזרחית לקלע אלון, פונים צפונה בכביש צר. נוסעים בו כ-1.8 ק"מ ומחנים, כאשר הנחל מתגלה לצדכם. נקודת הסיום היא על כביש מס' 959, כקילומטר מצפון-מזרח לצומת גונן.
הערות: המסלול מתאים מאוד לחורף ולתחילת האביב, במיוחד עבור חובבי המפלים השוצפים. המסלול לא מתאים לילדים מתחת לגיל 14.
2
המסלול
מים רבים ניתכים בעוצמה על סלעי בזלת כהים, מרעישים עולמות וגורמים לכם להישאר פעורי פה. זוהי תמצית הטיול בנחל עורבים שבצפון-מערב רמת הגולן, מקום בעל רייטינג נמוך יחסית. ככזה – הוא מציע גן עדן (כמעט) פרטי. המסלול הזה יפה עד מאוד, אבל הוא גם ידרוש מכם מאמץ. לא משהו בלתי נסבל, אבל בכל זאת , זהו מרחב סלעי שדורש דילוגים, דילוגים ועוד דילוגים.
כאמור, אין כאן הרבה מטיילים (יחסית), מה שמגביר את הסיכוי לראות חיים בטבע. מעופות דורסים שחגים מעליכם (כול עיטים ונשרים) ועד שפני סלע, ואפילו צבאים, שועלים ותנים, אם יהיה לכם מזל.
נחל עורבים מציע למבקרים בו נוף קניוני מרשים, הממזג סלעי בזלת עם סלעי גיר שצצים לפתע. בחלקו, זהו קניון קדום שנוצר בתהליך גיאולוגי שנמשך זה קרוב למיליון שנה. נכון, יש לאורכו לא מעט מפלים, אך כנחל אכזב, הם זוכים למים רק בימי החורף ותחילת האביב. כך או כך, שווה במיוחד להגיע לנחל עורבים לאחר גשמים עזים (אך זהירות: לא בעת שיטפונות).
לאחר שיוצאים מהרכב מחפשים את סימון השבילים האדום וצועדים איתו לכיוון מערב (שמאלה). הנחל עצמו אינו מאכלס לאורכו מעיינות, אך אם הגעתם בחורף שמכבד את עצמו, תגלו כבר בתחילת המסלול ים של מפלונים גמדיים ומקסימים. הולכים עם השביל היפה, המספק מבטים לעבר נופי הגליל שבמערב, ולאחר כ-250 מטר יורדים בזהירות לכיוון הערוץ. זוהי ירידה עם קטעים תלולים, כזו שעשויה לגרום לכם להחליק בבוץ. ובכלל, כדאי לדעת כי בימי החורף מדובר במסלול בוצי במיוחד.
מתעקלים עם השביל, אומרים שלום לפריחות של התורמוסים שצצות פה באביב, ומגיעים למפל עורבים, הנשפך מגובה של כמעט 20 מטר לבריכה. היא אמנם לא גדולה, אבל בהחלט נקודת סתלבט ראויה – מוקפת עצי תאנה, שיחים צפופים ושאר חברים ירוקים.
רוצים מפל נוסף? אז ממשיכים. עדיין על השביל האדום, בכיוון כללי מערב, כאשר הנחל מלווה אתכם. ההליכה בתוך הקניון הנהדר הזה תפגיש אתכם עם מפל נוסף, בגובה של כ-3 מטרים, שאותו עוקפים בזהירות (בהמשך יופיע עוד מפל, הפעם בגובה של כ-6 מטרים, שגם אותו עוקפים).
כ-400 מטר מאוחר יותר השביל מוציא אתכם מעומק הקניון. עוד כמה מאות מטרים וערוץ הנחל יאתגר אתכם עם סלעים שידרשו מכם כישרי אקרובטיקה לא פשוטים. פספסתם? זו ההזדמנות לגלות עד כמה וכואבת היא הבזלת...
בהמשך, העניינים מתרככים וההליכה נעשית נוחה יותר. על הדרך מופיעה אנדרטה בדמות נגמ"ש, לזכרו של אלחנן שכטר, חייל שנהרג בשנת 2001, בעת שאבטח שיירה מבצעית בלבנון. הצמחייה משתנה, וברקע נגלים לא מעט אלוני תבור מרשימים. כאשר מגיעים לדרך עפר, השביל ייקח אתכם מעט דרומה (שמאלה), אל נקודות שמהן נשקפים במלוא הדרם נופי עמק החולה והגליל העליון. מכאן תוביל אתכם הדרך בעדנה עד לסיום המסלול, לא הרחק מגונן.
רמת הגולן מסלולי טיול ורעיונות לבילוי
עונה מומלצת: כל העונות
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רגלי
משך הטיול: כ- 3-1.5 שעות
דרגת קושי: קלה-בינונית
עונה מומלצת: כל העונות
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רגלי
משך הטיול: כ- 3-2 שעות
דרגת קושי: קל

מלונות 4 כוכבים ברמת הגולן

צימרים יוקרתיים ברמת הגולן

צימרים רומנטיים ברמת הגולן

צימרים רומנטיים ברמת הגולן

צימרים למשפחות ברמת הגולן

וילות ברמת הגולן

חדרי אירוח בקיבוצים ברמת הגולן

אכסניות וביה"ס שדה ברמת הגולן

תחת כיפת השמיים ברמת הגולן

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
מועדון חברים
רוצה לקבל את הניוזלטר המרהיב של ישראל טרוולר - החוויה הישראלית?
 
© כל הזכויות שמורות ל-israelTraveler תוכנה לצימרים   |   פרסמו אצלנו   |   צור קשר   |   אודות החברה  |   תנאי שימוש   |   מפת האתר