הקניון האדום מסלולי טיול ורעיונות לבילוי

סוג הטיול: עצמאי   |   אופן הטיול: רגלי   |   משך הטיול: כ- 4-3 שעות   |   דרגת קושי: בינוני   |   עונה מומלצת: סתיו, חורף, אביב   |   מספר ק''מ: כ-5.5   |   מפת סימון שבילים מספר: 20
בקצרה...
הוא גם קל וגם אתגרי, גם גדוש בצבעים חיים וגם מדברי קלאסי. קבלו את אחד הטיולים הכי שווים באזור הרי אילת.
מאפייני הטיול:   ●  משפחות   ●   מעגלי
סיפור דרך
1
הגעה לקניון האדום
יוצאים מאילת לכיוון צפון-מערב בכביש 12, הנושק לגבול עם מצרים. כ-9 ק"מ מצפון ל"מעבר גבול נטפים" פונים ימינה בעקבות השילוט, במסעף המוביל לקניון האדום / גיא שני
2
הקניון האדום

הצבעים כה מרהיבים במסלול הזה, שבו הגיאולוגיה עושה שירות מצוין למטיילים. הן בזכות אותם גוונים של הסלעים ופני השטח, והן בזכות האתגרים המרגשים שהיא מציבה בפניהם. וגם לא צריך להתאמץ כדי להגיע אל כל העושר הזה.
לאחר שמחנים את הרכב לצד המסעף, מחפשים אחרי השביל המסומן בשחור וצועדים איתו לכיוון מזרח. תוך כמה מאות מטרים בלב הנוף המדברי המזוקק, מגיעים אל אחד מערוציו של נחל שני. השביל ממשיך, ולאחר דרך נעימה, אך נטולת הפתעות וריגושים, מגיעים לראשו של מפל מרשים ותלול, שמיסלע גירני מאפיין אותו. הנה, עכשיו כבר מתחיל האקשן: כדי להגיע לעומק הוואדי, ממשיכים עם השביל, שהופך להיות צר באופן מפתיע. זהו המקום לשמור היטב על הילדים קרובים אליכם, בשל התהום הפעורה בצדכם הצפוני. כבר כאן תוכלו להבין מדוע קיבל המקום את שמו (שני, אדום ומה שביניהם). השביל ייקח אתכם אל נקיק יפה, שהוא חלק מחלקו הדרומי של נחל שני. כאן הצבעים בהירים יותר, נוטים ללבן.
 
במפגש עם חלקו המרכזי של הנחל יש פיצול שבילים. פונים שמאלה (צפונה) על השביל המסומן בירוק. השביל הזה ייקח אתכם אל המקום בעל השם האקזוטי, הקניון האדום. במקום זה, אבני החול בוהקות, וצבען משתנה בהתאם לקרני השמש. אם הגעתם מוקדם בבוקר או בשעות אחר הצהריים, תזכו לקבל את הגוון האדום-ורוד של הקניון במלוא הדרו. אגב, מקורו של הצבע הוא בתרכובות של ברזל המצויות באבני החול הללו, הקרויות "אבני חול נוביות".
הירידה אל עומק הקניון נערכת לשמחת כולם בעזרת יתדות הקבועות בסלע ומעקות מתכת. מצד שני, הדבר אומר שאם יש מטיילים רבים באזור, עלול להיווצר פקק תנועה קטן בכניסה לקניון.

"הקניון האדום" הוא כינוי שקיבל חלק זה של הנחל בפי המטיילים, אך כדאי לדעת כי השם הרשמי, זה המצוי בספרי הגיאוגרפיה, הוא "גיא שני". למרות התחושה של מסלול כמעט תת-קרקעי (עומקו המרבי מפני השטח הוא כ-30 מטר ויש בו קטעים צרים למדי), מעניין לדעת שהקניון הזה מצוי בגובה של כ-700 מטר מעל פני הים.

כדרכם של טיולים שווים במיוחד, הדרך מסתיימת מהר מן הצפוי. יפה ככל שיהיה, הקניון נמתח לאורך של קצת יותר מ-200 מטר. לכן מומלץ מאוד לקחת את הזמן, להתענג על התחושה המחתרתית משהו של ההליכה בקניון העמוק, וכמובן על הצבעים הלא שגרתיים של קירותיו הגבוהים.

בהמשך הדרך, לאחר שמסתיים הקניון, חניון לילה סגפני למדי ירמוז לכם על סוף הטיול. עוד כמעט קילומטר של הליכה בדרך עפר רחבה לכיוון דרום - והגעתם אל הרכב.
אם אתם כבר כאן, ואם הקניון העמוק גרם לכם להזדקק למנה גדושה של מרחבים, מומלץ להגיע לתצפית הר חזקיה הסמוכה, הכוללת את חצי האי סיני ובקעת הירח (הגעה: כ-4 ק"מ מדרום למסעף שבו החניתם).

 

אילת מסלולי טיול ורעיונות לבילוי
עונה מומלצת: סתיו, חורף, אביב
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רגלי
משך הטיול: כ- 7-5 שעות
דרגת קושי: קלה-בינונית
עונה מומלצת: סתיו, חורף, אביב
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רגלי
משך הטיול: כ- 6-5 שעות
דרגת קושי: בינוני

מלונות 5 כוכבים דה לקס באילת

מלונות 5 כוכבים באילת

מלונות 4 כוכבים באילת

מלונות 3 כוכבים באילת

חדרי אירוח בקיבוצים באילת

אכסניות וביה"ס שדה באילת

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
מועדון חברים
רוצה לקבל את הניוזלטר המרהיב של ישראל טרוולר - החוויה הישראלית?
 
© כל הזכויות שמורות ל-israelTraveler תוכנה לצימרים   |   פרסמו אצלנו   |   צור קשר   |   אודות החברה  |   תנאי שימוש   |   מפת האתר