יום קניות בתל אביב מסלולי טיול ורעיונות לבילוי

סוג הטיול: עצמאי   |   אופן הטיול: רגלי   |   משך הטיול: כ- 6 שעות   |   דרגת קושי: קל   |   עונה מומלצת: כל העונות
בקצרה...
טיול בין חנויות ובתי קפה ברחובות הכי מומלצים לשופינג בתל אביב.
מאפייני הטיול:   ●  טיול עירוני   ●   לא מעגלי
סיפור דרך
1
אחד הרחובות המרכזיים של תל אביב נקרא על שמו של אדמונד אלנבי - איש צבא בריטי, שנחשב מאדריכלי כיבוש הארץ מידי העות'מאנים בימי מלחמת העולם הראשונה. בראשיתו, בשנת 1911, הוא תוכנן להיות מה שכינו מייסדיו "דרך הים", וזאת כחלק ממגמת ההתפשטות של תל אביב הצעירה. כמה שנים מאוחר יותר הוקם בו קזינו לתפארת. עד סוף שנות השישים נערכו בו מצעדי צה"ל בימי העצמאות, והוא נחשב אחד הרחובות החשובים בעיר. כמו כן, פעלו בו בתי קולנוע ידועים, כגון קולנוע מוגרבי המיתולוגי. כיום הועם זוהרו, והוא מאכלס בעיקר חנויות הלבשה ודברי סדקית, פאבים ומועדונים ועוד. בין האתרים המרכזיים לאורכו: הכניסה לשוק הכרמל, כיכר הכנסת הסמוכה לים, חנות הצילום הראשונה של תל אביב ("הצלמנייה"), כיכר מוגרבי ההיסטורית (כיכר ב' בנובמבר) ועוד. 
 
2
אין זה סוד כי רחוב שיינקין התל אביבי כבר הפך למושג בעל משמעויות רבות, בוהמיות בעיקר. הוא קרוי על שמו של המנהיג הציוני מנחם שיינקין, והוא היה לבו הפועם של מרכז שנועד לאכלס בעלי מלאכה. הרחוב נחנך בשנת 1913, והחל משנות השמונים שינה את אופיו באופן משמעותי, בעת שיוצרים צעירים רבים "גילו" אותו. יחד עמם, נפתחו בו כמה עסקים מיתולוגיים ברוח מעט אלטרנטיבית, בהם חנות המוזיקה "האוזן השלישית" ואחרים. עם השנים הפך לסמל לליברליות תל אביבית משוחררת. לצד הצעירים הרבים, ברחוב ובסביבותיו ישנה אוכלוסייה חרדית, וניכר כי כולם חיים בשלום אלו עם אלו. מומלץ לבקר ברחוב בעיקר בימי שישי בבוקר ובצהריים, בעת שהוא שוקק במיוחד.
3
אף שיזמי נדל"ן רבים לטשו ולוטשים אליו עיניים, ניצב עדיין השוק הקטן הזה על עומדו, ומציע פה ושם לעוברים ושבים מציאות חביבות. השוק, שנולד כבר בשנות העשרים של המאה שעברה, תחום כיום בין הרחובות קינג ג'ורג', בצלאל, בית לחם וטשרניחובסקי. בשלב מסוים (עד לפני שנים ספורות), פעלו בו דוכני פלאפל רבים, חלקם נחשבו מיתולוגיים. כיום נותרו מהם בודדים, ורוב השוק מאכלס דוכנים שבהם נמכרים פרטי ביגוד, נעליים, תכשיטים וקישוטים זולים, כלי בית וניקוי ודברי סדקית, במעין ערבוביה מקסימה. בעתיד הקרוב מתוכנן לקום במקום פרויקט חדש למסחר ומגורים. ניתן להגיע ללב השוק מרחוב בית לחם.
הצג פרטים נוספים
4
אף על פי שהוא מתאפיין בעיקר בבתי מסחר ולא בתרבות, נחשב רחוב בוגרשוב לאחד הרחובות המעניינים בעיר. מעבר לעובדה שמדובר בציר תנועה חשוב ממרכז תל אביב לכיוון הים שבמערב, קנה לעצמו הרחוב שם של מקום בו פועלות חנויות אופנה טרנדיות ומעניינות, חלקן בעלות ניחוח מעט אלטרנטיבי. הרחוב, שנסלל ונבנה בתחילת שנות העשרים של המאה הקודמת וקרוי על שם חיים בוגרשוב, אף מאכלס בתי קפה מתוקים להפליא. אלו מהווים אתנחתא מצוינת לאחר מסע קניות הבגדים. בקצהו המערבי של הרחוב, לא הרחק מכיכר לונדון, נמצא הבית (מספר 5) שבו התגוררה המשוררת רחל בערוב ימיה לצד דקלים גבוהים שניטעו במיוחד עבורה.
5
עיר בתוך עיר. זו אולי הדרך הראויה ביותר לתאר את הקניון אדיר הממדים הזה. המרכז, שהוקם על אדמות שכונת הצריפים והפחונים נורדיה, פתח את שעריו בשנת 1977, לאחר כחמש שנות בנייה. דיזנגוף סנטר מצוי בשתי גדותיו של רחוב דיזנגוף, והחיבור בין שני אגפיו נעשה בעזרת גשרים ומעברים תת-קרקעיים. יש בו יותר מ-400 חנויות, שפוקדים אותן רבבות בני אדם מדי יום ביומו. ההתמצאות בו קלה וההליכה נערכת רוב הזמן בין מפלסים, ללא צורך להשתמש במדרגות הנעות. מדי פעם נערכים בו פעילויות וירידים שונים. אירוע קבוע וממוסד הוא יריד האוכל (ימי חמישי ושישי): עשרות דוכנים גדושי מטעמים וניחוחות מכל הסוגים והמינים מושכים אליהם מבקרים רבים. בנוסף, בקניון פועלים בתי קולנוע וכן משחקייה קטנה וקסומה לילדים, הממוקמת באחד הגשרים. 
הצג פרטים נוספים
6
לפני שנים רבות, בימיו הסוערים של רחוב דיזנגוף, נולד הביטוי "להזדנגף", שמשמעו לבלות ברחוב זה, שנחשב פסגת הבילויים של תל אביב הקטנה עד תחילת שנות השמונים. בנוסף, רחוב דיזנגוף נחשב משנות החמישים ועד שנות השבעים כמרכז הבוהמי של העיר, ושיכן כמה מה"מוסדות" המיתולוגיים, כגון קפה "כסית", שבו נהגו לשבת אמנים, יוצרים ואנשי רוח. עם השנים הועם זוהרו של הרחוב, ורק בשנים האחרונות הוא זוכה לתחייה מחודשת, בעסקים, בבילויים ובכמות המבקרים הפוקדים אותו. מעבר לכך, רחוב דיזנגוף הוא ציר תחבורה חשובה למדי, החוצה את העיר מצפון לדרום, והוא תוכנן ככזה כבר בימיו הראשונים, בתחילת שנות השלושים. הרחוב קרוי על שם ראש העיר הראשון, מאיר דיזנגוף, ופועלים בו כמה מהאתרים הידועים בעיר, כגון תיאטרון בית לסין, דיזנגוף סנטר, כיכר צינה דיזנגוף ועוד.
תל אביב מסלולי טיול ורעיונות לבילוי
עונה מומלצת: כל העונות
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רגלי
משך הטיול: כ- 3 שעות
דרגת קושי: קל
עונה מומלצת: כל העונות
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רגלי
משך הטיול: כ- 3 שעות
דרגת קושי: קל

מלונות 5 כוכבים דה לקס בתל אביב

מלונות 5 כוכבים בתל אביב

מלונות 4 כוכבים בתל אביב

מלונות 3 כוכבים בתל אביב

מלונות בוטיק בתל אביב

אכסניות וביה"ס שדה בתל אביב

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
מועדון חברים
רוצה לקבל את הניוזלטר המרהיב של ישראל טרוולר - החוויה הישראלית?
 
© כל הזכויות שמורות ל-israelTraveler תוכנה לצימרים   |   פרסמו אצלנו   |   צור קשר   |   אודות החברה  |   תנאי שימוש   |   מפת האתר