טיול שווקים בתל אביב מסלולי טיול ורעיונות לבילוי

סוג הטיול: עצמאי   |   אופן הטיול: רגלי   |   משך הטיול: כ- 3 שעות   |   דרגת קושי: קל   |   עונה מומלצת: כל העונות
בקצרה...
טיול באווירה התוססת של השווקים של תל אביב, משוק בצלאל הידוע במותגים הזולים שלו, דרך רחוב קינג ג'ורג' עתיר עד שוק האמנים בנחלת בנימין (בימי שלישי ושישי) וסיום במציאות בשוק הכרמל.
מאפייני הטיול:   ●  טיול עירוני   ●   לא מעגלי
סיפור דרך
1
רחוב קינג ג'ורג' המרכזי ושוקק החיים הזה, ששמו הרשמי הוא "המלך ג'ורג' החמישי" מתחיל בכיכר מסריק, מתחם קטן, נעים ושלו בלב העיר. באזור זה מצויים לגדות הרחוב בתי קפה ובתי אוכל מקסימים, חלקם ותיקים למדי, ובהם שוררת אווירה שכונתית לא מחייבת. לצדם פועלים בתי עסק קטנים במגוון תחומים. בהמשך פוגש רחוב קינג ג'ורג' את קניון דיזנגוף סנטר אדיר הממדים ואת גן מאיר, שהוא אי ירוק מרשים בלב העיר ואת שוק בצלאל התוסס, שבו אפשר למצוא שפע של מציאות בתחום הביגוד. הרחוב ממשיך בדרכו דרומה עד למפגש עם רחוב שיינקין הטרנדי ומשם לכיכר מגן דוד - אזור הכניסה למדרחוב נחלת בנימין ולשוק הכרמל התוסס. שיטוט לאורך רחוב לא ארוך מדי זה, יפגיש אתכם עם כל הטוב שיש למרכז העיר להציע - חנויות במחירים נמוכים, בתי קפה, דוכני ביגוד ואוכל ועוד ועוד.
2
אף שיזמי נדל"ן רבים לטשו ולוטשים אליו עיניים, ניצב עדיין השוק הקטן הזה על עומדו, ומציע פה ושם לעוברים ושבים מציאות חביבות. השוק, שנולד כבר בשנות העשרים של המאה שעברה, תחום כיום בין הרחובות קינג ג'ורג', בצלאל, בית לחם וטשרניחובסקי. בשלב מסוים (עד לפני שנים ספורות), פעלו בו דוכני פלאפל רבים, חלקם נחשבו מיתולוגיים. כיום נותרו מהם בודדים, ורוב השוק מאכלס דוכנים שבהם נמכרים פרטי ביגוד, נעליים, תכשיטים וקישוטים זולים, כלי בית וניקוי ודברי סדקית, במעין ערבוביה מקסימה. בעתיד הקרוב מתוכנן לקום במקום פרויקט חדש למסחר ומגורים. ניתן להגיע ללב השוק מרחוב בית לחם.
הצג פרטים נוספים
3

לצד הצבעוניות של שוק הכרמל והמודרניות של רחוב שיינקין, שוכן רחוב נחלת בנימין הציורי על בתיו הוותיקים. במדרחוב שלו שבצדו הצפוני מתקיים יריד האמנים הגדול מסוגו בישראל. היריד, הוותיק מסוגו בארץ, מתקיים בימי שלישי ושישי, ובו כמאתיים ושבעים דוכני אמנות מקורית המציגים עבודות מעץ, זכוכית, בד, פלסטיק, נייר ואבן. העבודות כולן מיוצרות על ידי האמנים, שאף עומדים מאחורי הדוכן, במטרה לחזק את הקשר בין האמן לקונים. בצדי הרחוב ניתן למצוא חנויות בדים צבעוניות, בתי קפה ומסעדות ונערכים בו גם מופעי רחוב.

הצג פרטים נוספים
4
את ריחותיו העזים של שוק הכרמל ניתן להריח כבר בסמטאות הצדדיות המובילות אל השוק - הדגים הטריים, הירקות הרעננים והלחמים החמים משתלבים עם המוני הקונים והרוכלים. שוק הכרמל קרוי על שם רחוב "הכרמל" בו הוא שוכן, בין כיכר מגן דוד (במפגש הרחובות המלך ג'ורג', שיינקין, נחלת בנימין ואלנבי) לגן הכובשים ומסוף כרמלית. פרט לשדרת הבאסטות הרועשת, יש בסביבת השוק סמטאות ציוריות מקסימות שניתן לטייל בהן ולהגיע עד לחוף הים. בכרם התימנים, אחת מהשכונות הסמוכות לשוק, ניתן למצוא מסעדות עממיות ומיוחדות במינן. טיול ביום קיצי בשוק הכרמל הוא חוויה נהדרת של ריחות ומטעמים גם אם אתם לא מתכוונים לערוך שם את קניות השבת.
הצג פרטים נוספים
תל אביב מסלולי טיול ורעיונות לבילוי
עונה מומלצת: כל העונות
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רגלי
משך הטיול: כ- 3 שעות
דרגת קושי: קל
עונה מומלצת: כל העונות
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רגלי
משך הטיול: כ- 6 שעות
דרגת קושי: קל

מלונות 5 כוכבים דה לקס בתל אביב

מלונות 5 כוכבים בתל אביב

מלונות 4 כוכבים בתל אביב

מלונות 3 כוכבים בתל אביב

מלונות בוטיק בתל אביב

אכסניות וביה"ס שדה בתל אביב

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
מועדון חברים
רוצה לקבל את הניוזלטר המרהיב של ישראל טרוולר - החוויה הישראלית?
 
© כל הזכויות שמורות ל-israelTraveler תוכנה לצימרים   |   פרסמו אצלנו   |   צור קשר   |   אודות החברה  |   תנאי שימוש   |   מפת האתר