פעילויות לילדים בירושלים מסלולי טיול ורעיונות לבילוי

סוג הטיול: עצמאי   |   אופן הטיול: ממונע   |   משך הטיול: כ- 6 שעות   |   דרגת קושי: קל   |   עונה מומלצת: כל העונות
בקצרה...
אפשרויות שונות לטיול עם הילדים באתרים שונים ומגוונים בירושלים, ממוזיאון ישראל ומשכן הכנסת ועד התחנה לחקר ציפורי ירושלים וגבעת התחמושת.
מאפייני הטיול:   ●  משפחות  ●  טיול עירוני   ●   לא מעגלי
סיפור דרך
1

מוזיאון ישראל הוא המוזיאון הגדול ביותר במזרח התיכון, ונמנה עם המוזיאונים הטובים ביותר בעולם לארכיאולוגיה ואמנות. מוזיאון ישראל נוסד בשנת 1965, ובמשך שנות קיומו בנה אוסף של כחצי מיליון (!) פריטים. בשנת 2010 נחנך מוזיאון ישראל מחדש לאחר שלוש שנות שיפוצים שבמהלכו עוצבו מחדש הגלריות הקיימות באגפי האמנות, הארכיאולוגיה והאגף לאמנות ותרבות יהודית ואף נוספו גלריות חדשות, הוגדלו מתקני הכניסה ונבנו מעברים  נגישים ומרחבים ציבוריים. מעבר לתצוגות הקבע הייחודיות בתחומי ארכיאולוגיה, אמנות, אתנוגרפיה יהודית ופולקלור, במקום נמצא היכל הספר הנודע, המציג את מגילות ים המלח הגנוזות. מגילות אלה הן כתבי היד המקראיים העתיקים ביותר בעולם ומהממצאים הארכיאולוגיים החשובים ביותר בעולם. בסמיכות להיכל נמצאת אחת התוספות החדשות והמרתקות ביותר למוזיאון ישראל, דגם ירושלים בימי הבית השני. הדגם משחזר את אופייה הטופוגרפי והארכיטקטוני של העיר בשנת 66 לספירה, שנת פרוץ המרד הגדול. עוד במוזיאון ישראל גן פסלים שעוצב בידי הפסל היפני-אמריקני איסאמו נוגוצ'י ואגף נוער שמציע שפע של פעילויות.
 

הצג פרטים נוספים
2
הפרלמנט של מדינת ישראל, הכנסת, הגיע למשכנו הנוכחי והסופי בירושלים בשנת 1966. שער הרחבה עוצב על ידי דוד פלומבו אשר עיצב גם את ''אש התמיד'' לזכר חללי צה''ל. בטרקלין שאגאל שטיחי קיר מרהיבים המתארים את קורות העם היהודי ופסיפס צבעוני ענקי שעוצבו בידי האמן מארק שאגאל בכניסה לטרקלין אפשר לראות העתק מדויק של מגילת העצמאות שתוכנה הוקרא ביום הקמת המדינה. האולם המרכזי שבו מתקיימים דיוני הכנסת הוא אולם המליאה. כיסאות חברי הכנסת מסודרים באולם בצורת מנורה, שהיא סימלה של מדינת ישראל. בקצה הדרומי של גן הוורדים המרהיב נמצאת מנורת הכנסת שעשויה ברונזה ומציגה תבליטים של אירועים, נושאים, ואישים ממורשת העם היהודי.
3
צמוד למתחם הכנסת בירושלים, פועלת בשקט-בשקט תחנה לחקר ציפורים, שהיא אי של שפיות ושלווה בלב העירוניות הרוחשת ורוגשת סביבה. התחנה לחקר ציפורי ירושלים היא מקום שעשוי להופיע במילון לצד ההגדרה של "טבע עירוני". לאחר שעה קלה של שוטטות במקום יש סיכוי שתשכחו שאתם נמצאים בלב העיר. במתחם, המשתרע על פני כחמישה דונמים, יש מרכז הדרכה קטן ומאובזר לצדו חצר תצפית גדולה. הציפורים הם גיבורי הסיפור, ואתם בסך הכל הקהל  - רכונים בלב מסתור בדמות מסדרון ארוך. התחנה לחקר ציפורי ירושלים היא למעשה בית גידול שהוא מוקד משיכה ותחנת תדלוק לאלפי ציפורים במסלול הנדידה הארוך. האדם רק שיפר אותו ועשה אותו נוח יותר (הן לאדם והן לציפור). בנוסף לכל זאת, אפשר לרכוש כאן מוצרים לחובבי הז'אנר: משקפות, מדריכי צפרות, פוסטרים של דורסים, חולצות עם הדפס של דוכיפת ואפילו תיבות קינון. המקום אמנם אינו פועל בשבתות, אך ניתן להגיע ולבקר בחצר התצפית הנעימה.
 
הצג פרטים נוספים
4

אתר הנצחה ממלכתי לציון שחרורה ואיחודה של ירושלים במלחמת ששת הימים, אשר מתעד את קרב הגבורה שהתחולל בגבעה בלילה הראשון של מלחמת ששת הימים, בו הצליחו לוחמי הצנחנים להשתלט על היעד הירדני המבוצר, בדרכם לחבור אל הר הצופים המנותק. האתר משמר חלק מהתעלות וממבני הגבעה כפי שהיו במלחמה, כשלצידם נוספו גם מבנים חדשים. בשטח הגבעה הוצבו שלטי הסבר להבנת הקרב, ואנדרטת זיכרון ללוחמי גדוד 66. במרכז הגבעה במעבה האדמה, ניצב המוזיאון בו מונצחים 183 חללי המלחמה בירושלים, בצד תיאורים מפורטים על הקרבות בכל העיר, ומוקרן בו גם סרט תיעודי מרתק.

הצג פרטים נוספים
ירושלים מסלולי טיול ורעיונות לבילוי
עונה מומלצת: כל העונות
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: ממונע
משך הטיול: כ- 8 שעות
דרגת קושי: קל
עונה מומלצת: כל העונות
סוג הטיול: עצמאי
אופן הטיול: רגלי
משך הטיול: כ- 3 שעות
דרגת קושי: קל

מלונות 5 כוכבים בירושלים

מלונות 4 כוכבים בירושלים

מלונות 3 כוכבים בירושלים

צימרים רומנטיים בירושלים

צימרים למשפחות בירושלים

חדרי אירוח בקיבוצים בירושלים

אכסניות וביה"ס שדה בירושלים

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
מועדון חברים
רוצה לקבל את הניוזלטר המרהיב של ישראל טרוולר - החוויה הישראלית?
 
© כל הזכויות שמורות ל-israelTraveler תוכנה לצימרים   |   פרסמו אצלנו   |   צור קשר   |   אודות החברה  |   תנאי שימוש   |   מפת האתר